Otteluohjelma

KAUSI 2017

20.5.
Rukki Arena, Hanko
Sun City(12) - Wolverines Blue(54)
SC pisteet
6p Talvia
6p Alppiranta


27.5. klo 14.00
Rukki Arena, Hanko
Sun City - TAFT

3.6. klo 15.00
Rukki Arena, Hanko
Sun City - Eagles

10.6. klo 16.00
Menkalan tekonurmi, Nokia
Ghosthunters - Sun City

1.7. klo 18.00
Castrénin kenttä, Oulu
Northern Lights - Sun City

8.7. klo 14.00
Rukki Arena, Hanko
Sun City - Bouncers

22.7. klo 15.00
Urheilukeskus, Pori
Bears- Sun City

29.7. klo 13.00
Brahen kenttä, Helsinki
Wolverines Blue - Sun City

5.8. klo 16.00
Tikkurilan urheilupuisto, Vantaa
TAFT - Sun City

12.8. klo 14.00
Rukki Arena, Hanko
Sun City - Ghosthunters

19.8. klo 14.00
Välierät

26.8. klo 15.00
Rautamalja 

KAUSI 2016

14.5. Bouncers - Sun City 15–14 (0–0, 7–14, 0–0, 8–0)
0–6 Samuli Alppiranta TD, 0–7 Joakim Backman XP
0–13 Lauri Olsbo TD, 0–14 Backman XP
6–14 Ilkka Jämsä TD, 7–14 Olli Karhu XP
13–14 Jämsä TD, 15–14 Jämsä XP2

21.5. Ghosthunters - Sun City 27–14 (0–0, 6–0, 15–0, 6–14)
6–0 Ghosthunters TD
12–0 Ghosthunters TD, 14–0 Ghosthunters XP2
20–0 Ghosthunters TD, 21–0 Ghosthunters XP
21–6 Eino Matikainen TD, 21–7 Joakim Backman XP
27–7 Ghosthunters TD
27–13 Iiro Santala TD, 27–14 Backman XP

28.5. Sun City - ECG 17–0 (0–0, 7–0, 3–0, 7–0)
6–0 Tom Lastunen TD, 7–0 Joakim Backman XP
10–0 Backman FG (30)
16–0 Joakim Lindholm TD, 17–0 Backman XP


11.6. Bears - Sun City 40–14 (7–0, 24–0, 9–14, 0–0)
7–0 Bears TD + XP
14–0 Bears TD + XP
21–0 Bears TD + XP
24–0 Bears FG
31–0 Bears TD + XP
31–6 Joakim Lindholm TD, XP blokattu
31–14 Lauri Olsbo, XP2 Olsbo kiinniotto
38–14 Bears TD + XP
40–14 Sun City safety

9.7. Sun City - Bouncers 6–22 (0–0, 0–13, 6–0, 0–9)
0–6 Janne Tissari TD
0–12 Erkka Korhonen TD, 0–13 Olli Karhu XP
6–13 Lauri Olsbo TD
6–19 Jon Hämäläinen TD, 6–20 Olli Karhu XP
6–22 Sun City safety


16.7. Sun City - Ghosthunters 15–10 (7–0, 8–0, 0–0, 0–10)
6–0 Joni Vatanen TD, 7–0 Joakim Backman XP
13–0 Samuli Alppiranta TD, 15–0 Backman XP2
15–6 Nokia #19 TD, 15–8 Nokia # 88 XP2
15–10 Sun City safety

23.7. ECG–Sun City 14–0 (14–0, 0–0, 0–0, 0–0)
6–0 Oskari Hyvärinen
12–0 Jani Lindholm, 14–0 XP2

30.7. Sun City–Bears 20–42 (7–28)
Samuli Alppiranta 2 TD, Tony Lappeteläinen TD, Mikael Kangas 2 XP.

13.8. Välierä
Ghosthunters–Bouncers 14–21 (6–15)

21.8. Rautamalja
Bears–Bouncers 21–23 (14–14)

------------------------------

KAUSI 2015, SAJL II DIV

Preseason friendly game:
Telge Truckers vs Sun City 12–48 (12–12)
6-0 Lastunen
6-6 Truckers
6-12 Trucker
12-12 Lastunen
18-12 Biström, 20-12 Björkqvist 2pt XP
26-12 Björkqvist
32-12 Lastunen
38-12 Lindholm, 40-12 Kangas 2pt XP
46-12 Lastunen, 48-12 Lastunen 2pt XP

Viikko 1
23.5. klo 14:00
Sun City vs Steelers 0–34 (0–14, 0–13, 0–0, 0–7)
Q1:
0–7 Tuomas Räsänen (Markus Ojainäli lisäpiste)
0–14 Tino Ndongo (Ojainväli lisäpiste)
Q2:
0–20 Mikko Aspinen (epäonnistunut lisäpisteyritys)
0–27 Sami Kuosmanen (Ojainväli lisäpiste)
Q3:

Q4:
0–34 Aspinen (Ojainväli lisäpiste)

Ottelun parhaina palkittiin:
Sun City: Joakim Backman.
Steelers: Mikko Soininen.

Yleisöä: 98.

Viikko 2
6.6. klo 14:00
Bouncers vs Sun City 29–14 (22–0)
Richie Ikpah TD, Mikael Björkqvist TD, Mikael Kangas 2 pt XP.

Viikko 3
13.6. klo 14:00
Sun City vs. Oakmen 58–17 (6–9, 16–8, 15–0, 21–0)

0-7 Manuel Sein, 2 jaardin juoksu (Otto Tikkanen XP)
0-9 Sun City oma maali
6-9 Joakim Lindholm, 75 jaardin juoksu (Joakim Backman epäonnistunut XP)
6-17 Ari Silvennoinen, 1 jaardin juoksu (Tuomo Heinonen 2pt XP kiinniotto)
14-17 Richie Ikpah, 40 jaardin juoksu (Lindholm 2pt XP juoksu)
22-17 Backman, 98 jaardin syötönkatkon palautus (Lindholm 2pt XP juoksu)
29-17 Lindholm, 67 jaardin juoksu (Backman XP)
37-17 Eddie Lindbom, 26 jaardin kiinniotto (Backman 2pt XP juoksu)
44-17 Mikael Björkqvist, 1 jaardin juoksu (Backman XP)
52-17 Lindbom, 29 jaardin kiinniotto (Lindholm 2pt XP juoksu)
58-17 Lindbom, 86 jaardin kiinniotto (epäonnistunut 2pt XP-yritys)


Viikko 4
27.6.  klo 14:00
Sun City vs ECG  49–24 (8–6, 20–0, 15–6, 6–12)
0-6 Jesper Geitel
8-6 Richie Ikpah (Lindholm 2pt XP)
15-6 Mikael Kangas (Backman XP)
22-6 Joakim Lindholm (Backman XP)
28-6 Tom Lastunen 

35-6 Christoffer Lindberg (Backman XP)
35-12 Rantala 

43-12 Joakim Lindholm (Backman 2pt XP)
43-18 Sam Ryan 

49-18 Tom Lastunen
49-24 Ohto Nygren 
Yleisöä: 118

Viikko 5 4.-5.7.
BYE

Viikko 6
11.7. klo 16:00
Steelers vs Sun City 48–6 (27–0)
Toffe Biström TD.

Viikko 7
18.7. klo 14:00
Sun City vs Bouncers 6–21 (0–7, 6–7, 0–0, 0–7)
0-7 Janne Tissari, 1 jaardin juoksu (Olli Karhu XP)
0-14 Jesse Hakala 32 jaardin kiinniotto (Karhu XP)
6-14 Joakim Backman, 92 jaardin syötönkatkon palautus (Mikael Kangas epäonnistunut XP)
6-21 Heikki Vänttinen, 29 jaardin kiinniotto (Karhu XP)

Viikko 8
25.7. klo 14:00
Oakmen vs Sun City 19–21 (7–14)
Joakim Lindholm 3 x TD, Joakim Backman 3 x XP.

Viikko 9
1.8. klo 17:00
ECG vs Sun City 28-33 (14-13)
Christoffer Lindberg 2 x TD, Joakim Lindholm TD + XP 2, Tom Lastunen TD, Richie Ikpah TD, Joakim Backman XP.

Viikko 10
8-9.8.
BYE

Välierä
15.8. klo 14:00
Bouncers vs Sun City 31-30 (13-8, 12-22, 6-0, 0-0)
7-0 Janne Tissari (Olli Karhu XP)
13-0 Heikki Vänttinen (XP blokattu)
13-8 Lauri Olsbo (Joakim Lindholm XP2)
13-16 Lindholm (Richie Ikpah XP2)
19-16 Henri Heiskanen (XP blokattu)
19-24 Eddie Lindbom (Lindholm XP2)
25-24 Ilkka Jämsä (XP2 epäonnistui)
25-30 Joakim Backman (XP2 epäonnistui)
31-30 Vänttinen (XP2 epäonnistui)

RAUTAMALJA
22.8. klo 14:00, Kuopio
Steelers vs Bouncers

>>> SAJL virallinen otteluohjelma 2015

Sun Cityn kotiottelut pelataan Hangon Rukki Areenalla (nurmikenttä) osoitteessa 
Urheilukatu 2, 10900 HANKO

KAUSI 2014 
PRESEASON:
12.4 klo 17:00 Karjaa, Tekonurmi
Sun City Hanko - St. Petersburg Griffins 18-43(6-15)
Lastunen TD, Ikpah TD, Hjerpe TD

REGULAR SEASON:
La 17.5 klo 14:00 Sun City - Kuopio Steelers 8-7 (0-0)
Lauri Olsbo 1td + 2pt XP

La 24.5 klo 14:00 Helsinki Wolverines II - Sun City 13-28 (7-6)
Wiljami Kaartinen TD, Mikael Kangas TD, Marcus Von Schoultz TD, Teo Talvia 2pt XP, Joni Hildén TD + 2pt XP

Su 8.6 klo 16:00 Sun City - Hämeenlinna Huskies 0-49 (0-20)

La 14.6 klo 14:00 Sun City - Sipoo Bulldogs 51-0 (37-0)
Christoffer Lindberg TD, Rasmus Mäkelä TD, Tom Lastunen 2 x TD, Marcus Von Schoultz TD, Mikael Björkqvist TD, Kristoffer Biström TD, Mikael Kangas 3 x XP, Joakim Backman 4 x XP

Su 29.6 klo 14:00 Lappeenranta Rajaritarit - Sun City 7-34 (0-26)
Richard Ikpah 3 x TD, Tom Lastunen 2 x TD, 2 pt XP, Mikael Holmström 2 x XP, 

5.7 klo 15.00 Kuopio Steelers - Sun City 24-19 (10-13)
Mikael Björkqvist 2 x TD, Oscar Berndtsson TD, Mikael Kangas XP

La 12.7 klo 14:00 Sun City - Helsinki Wolverines II 34-0 (21-0)
6-0 Tom Lastunen, 7-0 Joakim Backman
13-0 Mikael Kangas, 14-0 Joakim Backman
20-0 Tom Lastunen, 21-0 Joakim Backman
27-0 Mikael Kangas
33-0 Tom Lastunen, 34-0 Joakim Backman

Su 3.8 klo 16:00 Hämeenlinna Huskies - Sun City 45-0 (12-0)

La 9.8 klo 14:00 Sipoo Bulldogs - Sun City 0-72(0-36)
0-6 Richard Ikpah, 0-7 Joakim Backman
0-13 Christoffer Lindberg, 0-14 Joakim Backman
0-20 Teo Talvia, xp blokattiin
0-26 Tom Lastunen, 0-28 Joakim Backman (2 pt XP)
0-35 Tom Lastunen, 0-36 Joakim Backman
0-42 Wiljami Kaartinen, 0-43 Joakim Backman
0-48 Benjamin Rydgren, xp epäonnistui
0-50 Bulldogs oma maali
0-56 Lauri Olsbo, 0-58 Markku Heinänen (2pt XP)
0-64 Christoffer Lindberg, 0-65 Joakim Backman
0-71 Mikael Kangas, 0-72 Joakim Backman

La 16.8 klo 14:00 Sun City - Lappeenranta Rajaritarit 48-18 (14-12)
6–0 Teo Talvia, 7-0 Joakim Backman 
7–6 Otto Telkkä 
13–6 Joakim Lindholm 14-6 Backman
14–12 Telkkä 
20–12 Lindholm, 21-12 Backman 
27–12 Christoffer Lindberg, 28-12 Backman 
28–18 Kenttämaa 
34–18 Lindholm , 35-12 Backman 
41–18 Mikael Björkqvist, Backman 42-18
48–18 Björkqvist

POSTSEASON
Su 31.8 klo 17:00 Semifinal Kuopio Steelers - Sun City 20-35 (0-28)
Q1
0-6 Marcus Von Schoultz, 0-7 Joakim Backman XP
Q2
0-13 Joakim Lindholm, 0-14 Joakim Backman XP
0-20 Richard Ikpah, 0-21 Joakim Backman XP
0-27 Lauri Olsbo, 0-28 Joakim Backman XP
Q3
0-34 Joakim Lindholm, 0-35 Joakim Backman XP
7-35  Steelers laitahyökkääjä, XP good
Q4
14-35 Aspinen, Xp Good
20-35 Steelers laitahyökkääjä, XP blocked Mikael Holmström

La 6.9 klo 16:00 Rautamalja IV, Hämeenlinna Huskies - Sun City 35-8 (14-0)
Kaurialan Olympiastadion
Teo Talvia TD, Tom Lastunen 2 pt XP


OTTELUOHJELMA 2013, II DIV, LOHKO B

>>> II-divisioonan sarjataulukko

4.5. Ystävyysottelu: Telge Truckers - Sun City Hanko 27-28
Sun City pisteet Joakim Lindholm 2xTD + 2pt xp, Eemeli Sainio 2xTD, Marcus Friman 2pt xp

La 8.6 klo 14:00 Sun City Hanko - Steelers (Kuopio) 29-23 (22-7)
Sun City pisteet: Joakim Lindholm TD + 2 x 2pt xp, Tom Lastunen 2xTD, Mikael Björkvist TD, Sebastian Berndtsson 1pt xp

15-16.6 Lepovuoro
22-23.6 Juhannustauko

29.6 klo 14:00, Bouncers (Mikkeli) - Sun City Hanko 13-20 (13-14)
Sun City pisteet: Joakim Lindholm 2xTD + 2pt XP, Tom Lastunen TD

Su 7.7 klo 14:00 Sun City Hanko - Päijät-Häme Panthers (Lahti) 31-0 (20-0)
Sun City pisteet: Tom Lastunen TD, Joakim Lindholm 2xTD + 2pt XP, Mikael Kangas TD, Sebastian Berndtsson FG + 2xXP

La 13.7 klo 14:00 Sun City Hanko - Wolverines II (Helsinki) 21-6 (7-0)
SC pisteet, Mikael Kangas 2xTD, Joakim Lindholm TD, Sebastian Berndtsson 3xXP

21.7 klo 15:00  Rajaritarit (Lappeenranta) - Sun City Hanko 27-20 (6-0)
SC pisteet: Joakim Lindholm 2xTD, Mikael Kangas TD, Sebastian Berndtsson 2xXp

28.7 klo 15:00 ECG (Helsinki) - Sun City Hanko 22-44 (8-14)
SC pisteet: Tom Lastunen 2xTD, Mikael Kangas TD, Mikael Bjorqvist TD, Joakim Lindholm TD, Sebastian Berndtsson TD, FG, 5xXP

La 17.8 klo 14:00 SEMIFINAL GAME Sun City Hanko - Hämeenlinna Huskies 29-48 (21-26)
SC pisteet: Joakim Lindholm 2xTD, Mikael Kangas TD, Tom Lastunen TD, Sebastian Berndtsson 3x XP, Mikael Holmström 2pt XP

KAUSI 2012 II-DIVISIOONA

Kierros 1
19.5 klo 16:00 SCORPIONS (SALO) - SUN CITY 9-6 (6-0)
Sun City maalintekijä Mikael Kangas (WR)

Kierros 2

Su 27.5 klo 16:00 SUN CITY - OAKMEN (RAISIO) 0-6 (0-6)

Kierros 3
Su 10.6 klo 16:00 SUN CITY - SAINTS (TAMPERE) 7-44 (7-20)
Sun City maalintekijä Mikael Kangas (WR)
XP Sebastian Berndtsson

Kierros 4
16.6 klo 13:00 WOLVERINES II (HKI) - SUN CITY 33-9 (27-6)
Sun City maalintekijä Jussi Laine (LB)
FG Sebastian Berndtsson 

Kierros 6
La 7.7 klo 13:00 SUN CITY - WOLVERINES II (HKI) 6-26 (0-0)
Sun City maalintekijä Joakim Lindholm (QB)

Kierros 7
21.7 klo 13:00 OAKMEN (RAISIO) - SUN CITY 15-26 (7-10)
Sun City pisteet Joakim Lindholm 3xTD, Sebastian Berndtsson 2 x XP + 2 x FG

Kierros 8
La 28.7 klo 14:00 SUN CITY - SCORPIONS 20-18 (10-6)
Sun City pisteet, Mikael Holmström TD, Jonas Österlund TD, Sebastian Berndtsson 2 x FG + 2 x XP

Kierros 10
18.8 klo 16:00 SAINTS (TAMPERE) - SUN CITY 24-0 (10-0)


KAUSI 2011

Kausi 2011 Off-season:
La 1.9.11 Salo Scorpions - Sun City 21-15 (6-0)
SC pisteet Oscar Berndtson 6, Joakim Lindholm 6,2 pt (Scorpions oma maali), 1 pt Sebastian Berndtson     


Kauden 2011 otteluohjelma:

La 14.05.2011 klo 12:00Velodromi, Helsinki
Wolverines II vs Sun City, 13-6
Sun City maalitekijä Marko Heikkinen (LB)  

Su 05.06.2011 klo 16:00Rukki Arena
Sun City vs Sipoo Bulldogs, 6-18
Sun City maalintekijä Joakim Lindholm (QB)

La 11.06.2011 klo 14:00Rukki Arena
Sun City vs Tallinn Torm 31 - 16 (19-16)
Sun City maalintekijät:
Joakim Lindholm x 2,
Matias Söderblom,
Tom-Oscar Lastunen,
Sebastian Berntsson
Joakim Backman 1 lisäpiste

La 18.06.2011 klo 18:00Velodromi, Helsinki.
East City Giants vs Sun City 46-12 (28-6)
Sun City maalitekijät: Joakim Lindholm, Casper Stenström 

La 09.07.2011 klo 15:00, Rukki Arena
Sun City vs Wolverines II 7-6 (7-0) 
Sun City pisteiden tekijät: Sebastian Berntsson 6+1

La 16.07.2011 klo 15:00Rukki Arena.
Sun City vs East City Giants 28-48 (21-30)
Sun City pisteet: Joakim Lindholm , Matias Söderholm 2 x,  Casper Stenström
Sebastian Berntsson 4 x xp 

23.7.2011, klo 12:00, Sipoo, Söderkullan kenttä
Sipoo Bulldogs vs. Sun City 74-0 (40-0)

30.7.2011, klo 13:00 Kalevi keskstaadion,Tallinna
Tallinn Torm vs. Sun City 12-20 (0-0)
Sun City pisteet: Sebastian Berntsson, Joakim Lindholm x 2, Roderick Zilliacus 2 pt (xp)


Pre Season 2011:

Ti 26.04.2011 klo 20:00, Kisakallio,Lohja
Salo Scorpions vs Sun City, lopputulos,  35-8
Sun City maalintekijä Mats Söderblom, lisäpiste 2 pt Christoffer Lindberg