27.2.2014

Rosteri 27.2.2014

Sun Cityn rosterista löytyy tällä hetkellä mukavasti pelaajia eli 41 kpl. Loppusyksyn avoimet treenit tuottivat 10 kpl rookie pelaajia ja näiden lisäksi muutama kaveri on käynyt kokeilemassa lajia. Toivottavasti näistäkin jokunen nähdään kentällä kun kausi alkaa toukokuussa. Neuvotteluja on myös käyty muutaman hieman koneneemman pelaajan kanssa jotka mahdollisesti vahvistavat Sun Cityn rosteria.

Uudet rookiet ovat hieman alentaneet Sun City korkeahkoa keski-ikää. Viime kaudella joukkueen keski-ikä oli yli 30 vuotta mutta päivän rosterissa se on tippunut 29:ään. Rookieiden keski-ikä on alle 25 vuotta joka on joukkueen tulevaisuuden kannalta hieno asia. Toivottavasti mahdollisimman moni nuori pelaaja jatkaa lajin parissa vielä monta vuotta. Rookiesta 9 kpl tulee Tammisaaresta tai Karjaalta, joten Raaseporin puolelta tulee jo yhteensä 13 pelaajaa. Tältä osin voidaan siis puhua Etelä-Uusimaan omasta joukkueesta.

Erityisen hyvä pelaajatilanne on tällä hetkellä linjassa, johon useinmiten on vaikeaa löytää tarpeeksi pelaajia. Linjassa harjoittelee tällä hetkellä 15 pelaajaa. Vaikka rosteri onkin muhkea on tietyillä pelipaikoilla hieman ohuempaa kuten esimerkiksi pelinrakentajien ja takakentän osalta.  

NRONIMIPPPITPAISYNKAUDET
33AHOLAAkiLB18010019853
88BACKMANJoakimDB1859019881
55BERLINJohnOLR
15BERNDTSSONSebastianQB1849719903
75BERNDTSSONOscarDL18610519923
80BJÖRKQVISTMikaelWR1757519852
26BJÖRKQVISTRasmusWR176761992R
10DANIELSSONTopiWR176711993R
58EHRSTEDTPatrikLB1848819872
16FRIMANMarcusTE1769119803
69HEIKKINENMarkoLB1869619725
67HEINÄNENMarkkuDL19212719753
95HJERPERobinWR1891201990R
44HOLMSTRÖMMikaelLB18710519782
60HOLMSTRÖMAleksiOL17610319961
22IKPAHRichardRB1981R
21KAARTINENWiljamiDB1787819952
51KAARTINEN WerneriOL19012019961
5KANGASMikaelWR1818319773
70KARISamiDL1858819772
72KARLSSON DennisOL19412019792
71KOTTELINNiklasOL1869519883
56LAPPETELÄINENTonyLB1769019873
23LASTUNENTomRB1708519843
82LINDBLOMAnssiDB1788319893
40LINDBOMEddieRB1996R
17LINDHOLMJoakimQB1909219883
64LUNDSTRÖMJonOL18512519853
86MAZÉWR187691988R
90MYLLYLÄMikkoLB1828519831
52MÄKELÄRasmusDB185771992R
66NIEMIWilleOL18411719853
50PEKKARINENJuhaDL185116197013
57SALOPer-EricOL1781221986R
65SANDELLThomasOL18710019773
81SIHVOJyriLB179771968?
47SUNDBERGViktorLB1809619841
24SÖDERBLOMMatiasRB1788519872
20SÖDERLUNDJakobDB1808019903
89TALVIATeoWR178741985R
49ÖSTERLUNDJonasTE18110519762
 VALMENNUS
ANDERSSONTonyPäävalmentaja
HOLMLUNDTomsonLinja / puolustus
LINDHOLM JoakimHyökkäys
SAINIO EemeliPuolustuksen koordinaattori
SYRJÄLÄAkiTakakenttä
ÖSTERLUNDJanValmennuspäällikkö

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti