4.4.2012

Sun City Hanko Ry:n uusi logo

3.4.2012 pidetyssä Sun City Ry:n kevätkokouksessa julkistettiin seuran uusi virallinen logo! Logo oli logokilpailun yleisöäänestyksen selkeä voittaja ja myös seuran hallitus oli yksimielinen valinnassa. Logo otetaan käyttöön sitä mukaan kun uutta materiaalia tuotetaan. Logon on suunnitellut Joakim Eriksson, ja hän saa palkinnoksi yhden kappaleen jokaista kaudella 2012 tehtyä uudella logolla varustettua Sun-City tuotetta. Muille finalisteille Mikael Björkqvistille sekä Jesse Karjalaiselle toimitetaan Sun City tuotepalkinnot.

2 kommenttia:

  1. Hieno valinta! Perinteinen, tyylikäs, monikäyttöinen ja kaikin puolin sopiva. Loistavaa!

    VastaaPoista
  2. Yksinkertaisuus ja monikäyttöisyys oli yksi tärkeimmistä kriteereistämme lopullisessa valinnassa!

    VastaaPoista