20.12.2011

SUN CITY LOGOKILPAILU 2012

Kilpailun järjestäjä: Sun City Hanko Ry

Logon käyttötarkoitus: Logo toimii yhdistyksen virallisena tunnisteena sekä imagon vahvistajana. Logoa käytetään yhdistyksen teettämissä markkinointia tukevissa tuotteissa sekä yhdistyksen virallisissa edustusasuissa. Logoa käytetään myös graafisen ilmeen luomisessa kotisivuilla, printatuissa mainostuotteissa sekä muissa vastaavissa tuotteissa

Kilpailuaika: 20.12.2011-15.2.2012

Kilpailutöiden toimitustapa ja osoite: Työ toimitettava sähköpostitse osoitteeseen suncityhanko@gmail.com. Tiedostomuotona mielellään .svg, .jpg, .png tai .pdf.

Kilpailutöiden käsittely: Sun City Hanko Ry:n hallitus toimii kilpailun tuomarina ja valitsee kolme parasta ehdokasta loppukilpailuun. Loppukilpailu järjestetään yleisöäänestyksen avulla kotisivuilla sekä facebookissa.

Voittajatyön lunastaminen ja käyttöönotto: Kilpailun järjestäjä varaa oikeuden olla ottamatta käyttöön kilpailun voittanutta työtä

Tekijänoikeus: Kilpailun voittaneen logon tekijänoikeuden siirtyvät Sun City Hanko Ry:lle ilman korvausta.

Tulosten julkistaminen: Tulos julkistetaan yhdistyksen virallisessa kevätkokouksessa 2012 ja tämän jälkeen asiasta tiedotetaan yhdistyksen kotisivuilla www.suncityhanko.com.

Arviointiperusteet sekä logon vaatimukset: Yksinkertainen, selkeä ja Sun City Hankoa hyvin kuvaava logo. Logon tulee olla toteutettavissa yksi- ja monivärisenä sekä printatuissa että sähköisissä tuotteissa. Sallitut värit ovat yhdistyksen viralliset värit: punainen, keltainen, musta sekä valkoinen (punainen ja keltainen päävärit. Musta ja valkoinen tehostevärejä).

Palkinnot: Äänestyksen voittaja saa veloituksetta yhden kappaleen jokaista kaudella 2012 tehtyä uudella logolla varustettua Sun-City tuotetta. Muut finalistit saavat tuotepalkinnon.

Update 21.12.2011
Ohessa Sun City Hanko Ry:n virallisten värien määritykset! 

3 kommenttia: